Knihovna Sobotka - Městská knihovna Fráni Šrámka v Sobotce

Dámská jízda po Kapverdských ostrovech

26. 1. 2023

Termín: 10. únor v 18:00 hod.

Prý už není co objevovat… Obtížně přemýšlíte, kde jsou Kapverdské ostrovy? A je to dobrý nápad se tam vydat na kole? Bude to bezpečné mezi černými Kapverďany? Takové i další otázky si kladly cestovatelky Renáta Lorišová a šéfredaktorka časopisu Cykloturistika Slávka Chrpová. Proto se vydaly prozkoumat čtyři z devíti osídlených ostrovů, kterým se také přezdívá Šťastné.

Název souostroví (Zelený mys) slibuje bujnou vegetaci, ale realita prozrazuje suchem sužované hornaté kousky země. Vyprahlé Saõ Vicente s civilizovaným Mindelem ostře kontrastuje se zaříznutými banánovými údolími a borovicovými lesy na hřebenech hor návětrného Santo Antãa. Vulkanický ostrov Fogo zase připravil náročná stoupání až pod vrchol sopky ve výšce 1800 m. Největší, nejlidnatější a také nejafričtější Santiago potěšilo bílými plážemi a palmovými háji, ale také připravilo mnoho nástrah. Přijďte se seznámit s „mladičkým národem symbolizujícím africkou vitalitu v sousedství unavené a stárnoucí Evropy“ a nakouknout do jeho zvyků, tanců, hudby a způsobu života. Poutavé vyprávění vás nakazí touhou poznat kouzlo této „ostrovní sahary“ na vlastní pěst.

Přednáška Slávky Chrpové s projekcí se koná v pátek 10. února od 18:00 hod v prostorách Muzea Fráni Šrámka v Sobotce. Všichni jste zváni.

 

 

 

 

 

 

Jak se Vám líbí náš web?

Zobrazit výsledky

Nahrávání ... Nahrávání ...