Okem ptáka

2. 6. 2020

Termín: 8. červen - 28. srpen

Výstava OKEM PTÁKA je soubor unikátních fotografií, které jsou pořizovány převážně z koše horkovzdušných balónů. Snímky zachycují krajinu Českého ráje a Liberecka, kde naše balóny létají nejčastěji. Protože létáme celoročně, lze na fotografiích spatřit nejen měnící se krajinu během jednotlivých ročních období a nálad, ale také, díky rozsáhlému archivu fotografií, pohledy na jeden objekt z různých perspektiv.
Největší výhodou focení z balónů je jejich stabilita, klid během letu a relativně malá rychlost vůči fotografovaným objektům. Společně s minimální výškou letu (s ohledem na letecké předpisy), může fotograf zachytit vybraný objekt velmi detailně a v maximálním rozlišení. V první řadě, ale výslednou kvalitu snímku ovlivňují zkušenosti autora.
Tým BAART – VyletBalonem.cz

Výstava  bude v Galerii na schodech při Městské knihovně Fráni Šrámka v Sobotce ke zhlédnutí od 8. června do 28. srpna tohoto roku vždy ve výpůjčních hodinách knihovny.

K výstavě proběhne soutěž jak pro dětskou, tak i dospěláckou část veřejnosti. Její podmínky se momentálně ladí, buďte trpěliví a sledujte prosím webové stránky knihovny.