Povídání o Afghanistánu

10. 4. 2019

Termín: 26. duben v 18:00 hod

V pátek 26. dubna od 18:00 hod pořádá naše knihovna ve spolupráci se Sborem dobrovolných hasičů Rytířova Lhota v Muzeu Fráni Šrámka besedu s Ing. Ivanem Pospíchalem, plukovníkem v. v. o Afghanistánu.

Pan plukovník, absolvent Vysoké vojenské letecké školy v Košicích, nalétal v letech 1984 až 2011 jako vojenský pilot celkem 6600 letových hodin na vrtulnících Mi-4,Mi-2,Mi-24,Mi-35. V letech 2008 a 2010 se zúčastnil misí ISAF v poradním a školícím týmu pro výcvik létajícího a pozemního personálu letectva v Afghanistánu. 231. vrtulníková letka, kterou vedl, byla v roce 2002 ohodnocena cenou Silver Tiger Trophy pro nejlepší NATO letku Tiger Asociation. Toto ohodnocení získala jako první vrtulníková letka na světě.

Díky jeho povídání s projekcí budeme mít možnost poznat více Afghanistán, jeho obyvatelstvo, seznámit se s náboženskými zvyklostmi této země a přiblížit život na vojenské základně v Kábulu. Všichni jste srdečně zváni.