Pravá Kuba

3. 4. 2017

Termín: 20. dubna 2017 v 18:00 hod

Roztančená pravá Kuba v Sobotce

Slávka Chrpová, šéfredaktorka časopisu Cykloturistika a dlouholetá členka Studia Šrámkova domu uvádí ve čtvrtek 20. dubna 2017 od 18 hodin v Městském muzeu Fráni Šrámka cyklocestovatelskou multimediální přednášku s tancem s názvem Pravá Kuba. Svoje zkušenosti ze čtyř návštěv Kuby během deseti let zúročila a připravila projekci, kde se sleduje neobvyklá témata. Kromě neotřelých zážitků z jízdy na kole po tomto ostrově se zabývá i tím, jak se žije Čechům na Kubě a naopak Kubáncům v Čechách. Protože se také zajímá o původ Kubánců, odkud přišli a jaký byl jejich život po příchodu z oblasti Nigérie a Beninu, monitoruje její projekce i santerijské náboženství, jeho tance a rituály. Sama navštívila santerijského kněze. Přijďte se také podívat, zda se Kuba mění opravdu tak rychle, jak se nám jeví ze středu Evropy. Slávka také zatančí tanec mambo.