Třeboňsko

15. 11. 2016

Termín: 24. listopadu v 18:00 hod.

Městská knihovna Fráni Šrámka  zve ve čtvrtek 24. listopadu od 18:00 hod na besedu s projekcí Mgr. Libora Drahoňovského.

Třeboňsko patří k nejmalebnějším koutům jižních Čech díky rozsáhlým i menším rybníkům malebně zasazeným do krajiny, jejíž melancholie uchvátila mnohé malíře a umělce. během besedy se právě těmito místy budeme toulat a vychutnávat je. Poutavé vyprávění bude věnováno právě historii vzniku rybničních soustav i budování kanálů, včetně zajímavých údajů o věhlasných stavitelích jako byli Štěpánek Netolický, Mikuláš Ruthardt z Malešova a především Jakub Krčín z Jelčan. Navštívíme také překrásné město Třeboň s dochovanou památkovou rezervací a renesančním zámkem, kde strávil poslední roky svého života mecenáš umění a kultury Petr Vok z Rožmberka. Dále projdeme vísky s lidovou architekturou, především Kojákovice, které se díky četným rázovitým statkům staly nejrozsáhlejší venkovskou památkovou rezervací regionu a které lze právem považovat za srdce Třeboňska.

skmbt_c22016111511500