Za tajemstvím Mayů – Mexiko, Guatemala, Belize

27. 2. 2024

Termín: 1. března v 18:00 hod.

S cestovatelkou a fotografkou Pavla Bičíková se společně vydáme do nespoutané Guatemaly, jihozápadního Mexika a na karibské ostrovy státu Belize s bělostnými plážemi. Uprostřed džungle objevíme mayské chrámy, projdeme mlžnými pralesy, vystoupáme na sopky a budeme pozorovat lávu chrlící vulkán Fuego. Navštívíme stará koloniální města, prožijeme úchvatnou atmosféru živelných tržišť a posvátných míst. Na poloostrově Yucatán se budeme koupat v krasových podzemních jezerech. Poplujeme na lodi po jezeře Atitlán, o kterém se říká,  že je nejkrásnějším místem na naší planetě. Čeká nás velká společná jízda.

Cestovatelský večer se koná v pátek 1. března od 18:00 hod v Muzeu Fráni Šrámka v Sobotce. Vstupné dobrovolné.