Zanzibar a tanzanské safari

2. 4. 2019

Termín: 5. dubna v 18:00 hod.

Cestovatelé Petr Kvarda a Pavel Chlum vás v první části přednášky provedou po pevninské Tanzanii. Samotná cesta začíná v přístavním městě Dar Es Salaam, která pokračuje až do nitra Afriky, kde zažijí safari na vlastní kůži v oblasti národního parku Mikumi. Ve druhé části se pak přesunou na rajský ostrov Zantibar (Unguja), kde stráví několik dní, aby ho mohli s místním obyvatelstvem procestovat, ať už v tradičních dopravních prostředcích jako je Dala Dala, Dough, nebo pěšky. Ostrov projedou od delfíních hejn v Kizimkazi na jihu ostrova, přes nekonečné pláže v okolí Paje. V pralese Jozany budou stopovat spoustu endemických gueréz zanzibarských a kočkodanů. Neopomenou ani otrokářské město Stone Town plné křivolakých uliček, a také rodiště Fredieho Merkuryho. Mimo to navštíví i vyhlášené kulinářské trhy Forodhani market, kde ochutnají veškeré pochutiny místní kuchyně. Ve třetí části se přesunou přes hřebíčkové plantáže na sever ostrova do Nungwi, kde prochodí domorodé vesnice a nahlédnou v přestrojení do nejšpičkovějšího resortu. Pobyt na severu ostrova uzavřou šnorchlováním ve vodách plných života u ostrova Mnemba celkem po čtrnácti horkých pramenech ostrova, navštívíte patnáct obrovských vodopádů včetně největšího vodopádu Glymur a to není zdaleka vše.

Přednáška s projekcí se koná v pátek 5. dubna od 18:00 hod v prostorách Muzea Fráni Šrámka v Sobotce. Všichni jste zváni.